Hakkımda

BEN KİMİM?

Merhaba, ben Sercan Bayrak.

Merhaba, ben Sercan Bayrak. 2001 Yılında İzmir’de doğdum. 2018 Yılından beri birçok programlama dilinde yazılım geliştiriyorum. Python, Java, C#, C++, Visual Basic, JavaScript, PHP, CSS, HTML, SQL, Office Word/Excel ve Adobe Photoshop alanlarında eğitimler aldım ve uygulamalar gerçekleştirdim. Python’da yaklaşık 5 yıl boyunca 50’den fazla kütüphanede yazılım geliştirdim. Bunlardan bazıları; OpenCV, Socket, Requests, Selenium, SQLite, PyQt5, Tkinter, PyGame, PIL, PyAutoGui, PyWin32, Django, NumPy, Pandas, Scikit-Learn, Matplotlib. Yazılımda en çok masaüstü yazılımları konusunda deneyim sahibiyim. Ubuntu Linux işletim sistemini 3 ay boyunca ana işletim sistemim olarak kullandım. Yazılım alanında çalışmak, sınırlarımı zorlayacak yazılım işlerine girişmek, bu alanda yeni şeyler öğrenmek ve yaptığım yazılımları başka insanlara sunmak beni çok mutlu ediyor. Bu yüzden çoğu zaman çevremdeki arkadaşlarımdan yazılım istekleri alıp bunları keyifle gerçekleştiriyorum. Mükemmeliyetçiliğimden pek memnun olmasam da çoğu zaman beni daha başarılı biri yaptığını düşünüyorum.

Meslek lisesinde bilişim bölümünden 2019 yılında okul ikinciliği ve bölüm birinciliği ile mezun oldum. Lisede okulun bilgisayarlarından sorumlu öğrencisiydim. Bursa Uludağ Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden 3.65/4 diploma notu ile Örgün Eğitim Program Birincisi olarak 2023 yılında mezun oldum. Üniversite stajımı bir ay boyunca Bodrum’da belediyenin bilgi işlem bölümünde tamamladım. Stajda API yazılımları, Network kurulumları ve bilgisayar tamirlerinde deneyim kazandım.

İngilizce bir makaleden yazılım bilgisi edinebilecek ve İngilizce formlarda bilgi alış verişinde bulunabilecek kadar yeterli bir İngilizce bilgisine sahibim. Yani İngilizcem orta seviyeye yakın da diyebiliriz.

Farklı programlama dillerinde birçok proje geliştirdim. İşte onlardan bazıları;
Python: Makine Öğrenmesi ile AMD (Answering Machine Detection), Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka ile Randevu Tahmini, Sesli Asistan, Uzaktan Bilgisayar Kontrolü, Görsel Algılayıcı, Port Tarayıcı, Bursa için Nöbetçi Eczane Gösterici, Proxy Listesi Oluşturucu, WhatsApp Son Görülme Takibi.
Java: Yapılacaklar Listesi Takibi, Web Sitesinin Dayanıklılık Testi için Paket Gönderici Yazılım.
PHP: CodeIgniter 3 ile Üye Giriş Formu, İletişim Formu, SMTP Mail Gönderici.
JavaScript: NodeJS ve Socket.IO ile Çağrı Merkezi Şirketinin Çalışanları için Yetkilendirilmiş Sohbet Uygulaması, Sporcular için Yağ Oranı Hesaplayıcı ve Kalori Sayacı, Twitch Bonus Toplayıcı, WhatsApp Son Görülme Takibi, Ders Çalışma ve Odaklanma Yardımı için Arka Plan Ortam Sesleri Oluşturma Sitesi.
C#: Spor Salonları için Antrenman Programı Takibi.
Visual Basic: Hava Durumu Uygulaması.
Flutter: Üye Formu Bulunan Burç Gösterici Mobil Uygulama, Şirket İlanları için Veri Tabanlı Mobil Uygulama

Sercan Bayrak

Yazılımcı

© 2023 BaySercan Tüm Hakları Saklıdır